Wolny Jarmark Śniadaniowy z grą miejską

Fot. Adam Zakrzewski / archiwum

W najbliższą niedzielę 11 czerwca 2017 r. na Rynku Nowomiejskim od 11.00 do 15.00 miasto we współpracy z Fundacją Zdrowego Życia organizuje kolejny Wolny Jarmark Śniadaniowy. Będzie to także doskonała okazja do wzięcia udziału w logiczno-sprawnościowej grze miejskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

– Wolny Jarmark Toruński (obecnie Wolny Jarmark Śniadaniowy) organizowany jest w Toruniu od blisko dwóch lat – informują organizatorzy. – Od 2 kwietnia 2017 roku spotykamy się co dwa tygodnie w niedzielę na Rynku Nowomiejskim, gdzie swe produkty oferują lokalni wytwórcy.

Na jarmarku można zakupić m.in. domowe wypieki, domowe obiady, zdrowe słodycze, desery i ciasta, chleby na zakwasie, warzywa i owoce, miody, wyroby z mleka koziego, przetwory owocowe i warzywne, jajka, mięsa i przetwory mięsne, potrawy i smakołyki wegańskie, witariańskie, bezglutenowe, niepowtarzalne rękodzieła.

Warto zabrać ze sobą, pojemniki, wytłaczanki na jajka czy torby. Można też zamówić dany produkt u sprzedawców i odebrać go podczas następnego jarmarku.

Uzupełnieniem oferty gastronomicznej będą zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci i dorosłych mieszkańców Torunia. Na chętnych czeka gra miejska pełna logiczno-sprawnościowych zagadek.