WOŚP: Wylicytowali rejs policyjną motorówką

Szczęśliwym posiadaczom voucheru w ich podróży jako sternik towarzyszył sierż. szt. Marek Tokarski (fot. nadesłane)

W tym tygodniu odbył się rejs policyjną motorówką, wylicytowany w ramach tegorocznej toruńskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rejsie po Wiśle wzięła udział żona darczyńcy wraz z synem.

– We wtorek 15.07.2014 r. miał miejsce rejs policyjną motorówką, który przekazał w styczniu tego roku na licytację 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. mgr Antoni Stramek – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik policji. – Rejs okazał się nie lada atrakcją – motorówka, która zabrała uczestników w podróż to hybrydowa łódź Parker 630, z zaburtowym, czterosuwowym silnikiem Veradomerkury, posiadająca 200 KM. Wyposażona jest w urządzenie GPS, radar, oraz echosondę umożliwiającą pływanie w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy.

W ramach rejsu policyjną motorówką pani Katarzyna i jej syn Kuba mogli obejrzeć z bliska nowy most na Wiśle, Kępę Bazarową i miejsca niedostępne z brzegu dla pieszych i innych obiektów pływających oraz wpłynąć do ujścia rzeki Drwęcy skąd można zobaczyć m.in. ruiny Zamku w Kaszczorku.