Wrocławianie zaprojektują „średnicówkę”

Fot. Skanska.pl

Wrocławskie Biuro Projektów Dro-System zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla trzeciego odcinka trasy średnicowej. Projekt ma być gotowy do końca 2018 roku.

O kontrakt na opracowanie projektu dla jednej z najważniejszych tras w Toruniu walczyły trzy firmy projektowe. Najniższą ofertę – za 1,15 mln zł – złożyło Wrocławskie Biuro Projektów Dro-System. I to właśnie ono zmierzy się z tym zadaniem.

Prace nad dokumentacją mają potrwać do końca 2018 r. Wykonawca będzie musiał przygotować koncepcję wielobranżową dla trasy wraz z multimedialną prezentacją, projekty budowlane i wykonawcze, kosztorys inwestorski oraz materiały do przetargu na roboty budowlane. Do końca przyszłego roku Dro-System ma też uzyskać wszystkie pozwolenia i decyzje niezbędne do rozpoczęcia robót.

Projektowany odcinek od Szosy Chełmińskiej do Szosy Okrężnej ma 1,9 km długości. Oprócz budowy nowej trasy na tym fragmencie, zostaną przebudowane drogi lokalne w tej okolicy o łącznej długości 1,2 km. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę jezdni, chodników, zatok autobusowych, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, parkingów przy ul. Wybickiego (w pobliżu osiedla mieszkaniowego) i przy ul. Grunwaldzkiej (przy kościele), odwodnienie nawierzchni drogowych oraz montaż oświetlenia drogowego.