Wrzesień i październik w klubie Lizard King – Metal Cover Night, OldBREAKOUT, T.Love i John Porter

Nowy sezon koncertowy rozpocznie się mocnymi dźwiękami (fot. materiały prasowe)

Przełom września i października to w Klubie Lizard King wielkie wydarzenia muzyczne. Na początek Metal Covers Night: AC/DC, później OldBREAKOUT. Nie zabraknie także chłopaków z T.Love Alternative i znanego walijskiego muzyka – Johna Portera z zespołem!

 

Metal Covers Night: AC/DC

18.09.2015 [piątek]
start: g.19:00
bilety 9,99 zł.

Toruńska ekipa Heavy Metal Way zaprasza na kolejną imprezę z cyklu „Metal Covers Night”. VIII edycja pod hasłem „tribute to AC/DC” zapowiada elektryzującą noc z największymi hitami pionierów muzyki hardrockowej. Tradycyjnie do wspólnego grania i śpiewania, organizatorzy zaprosili gości specjalnych.

 

Tym razem będą to muzycy, którzy od początku lat 90’tych, tworzą scenę toruńskiego hardrocka z Andrzejem Tylochem na czele, założycielem grupy Stainless; Tomaszem Prasem, byłym gitarzystą OK’laski, aktualnie MGM oraz Piotrem Wituszyńskim, byłym perkusistą m.in. Stainless, Doctor C, aktualnie Moherhead. Wisienką na torcie będzie specjalny koncert wspomnianej grupy Moherhead, która w niepowtarzalny sposób wykonuje utwory AC/DC, wykorzystując język ojczysty!

 

OldBreakout
24.09.2015 [czwartek]
start: g.20:00

30 zł – przedsprzedaż w barze klubu, Sklep „Pamiątki przy Flisaku”
35 zł – sieć salonów Empik, Media Markt, ticketpro.pl
40 zł – w dniu koncertu

Zespół złożony z byłych muzyków zespołów Blackout i Breakout z lat 1968-82. W repertuarze najnowsze kompozycje blues-rockowe i stare przeboje zespołu Breakout, m.in. takie jak: „Modlitwa”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Kiedy byłem małym chłopcem” czy „Pomaluj moje sny”. We wrześniu ukazała się pierwsza płyta reaktywowanego zespołu pt. „Za głosem bluesa idź”.

Wieczór uświetni również zespół Stara Szkoła – inowrocławski skład konsekwentnie przedstawiający własną, rock-bluesową poetykę z mądrymi tekstami.

 

T.Love Alternative
01.10.2015 [czwartek]
start: 20:00

30 zł – przedsprzedaż w barze klubu, Sklep „Pamiątki przy Flisaku”
35 zł – sieć salonów Empik, Media Markt, ticketpro.pl
40 zł – w dniu koncertu

T.Love Alternative, czyli pierwszy, częstochowski skład zespołu, grający tylko kawałki z lat 80-tych, kończy swoją działalność i chce pożegnać się z fanami mini-trasą po Polsce. Koncerty jesienne promować będą podwójne wydawnictwo (CD oraz DVD), zatytułowane „T.Love Alternative-19822015”, które ukaże się na rynku w dniu 01.10.2015 , nakładem S.P. Records.

Wersja CD, obok występu zarejestrowanego podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Cieszanowie, zawierać będzie dwa premierowe kawałki studyjne, nagrane przez stary skład w lipcu br, w Tarchostudio. Pierwszym singlem promującym oba albumy jest piosenka „Dzielnica cudów”, która powoli zaczyna pojawiać się w eterze. Na wersję DVD, obok wspomnianego już wyżej koncertu z Cieszanowa 2014, składać się będą również archiwalia filmowe z lat 2003-2015 oraz dwa teledyski.

Całość dedykowana jest nieżyjącym muzykom T.Love Alternative: Jackowi (Słoniowi) Wudeckiemu, Rafałowi (Włoczowi) Włoczewskiemu, Heniowi Wasążnikowi oraz wszystkim innym, którzy kiedykolwiek, w latach 80-tych, przewinęli się przez zespół. Zapraszamy wszystkich na pożegnalny Koncerty T.Love Alternative.

 

John Porter Band
12.10.2012 [poniedziałek]
start: 20:00
drzwi: 18:00

35 zł – przedsprzedaż w barze klubu, Sklep „Pamiątki przy Flisaku”
40 zł – sieć salonów Empik, Media Markt, ticketpro.pl
45 zł – w dniu koncertu

John Porter zaprezentuje w pełnym składzie koncertowym zarówno swoje szlagiery jak i materiał z ostatniej solowej płyty.

Najnowsze dzieło artysty nosi tytuł „Honey Trap”. Płyta jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu „Back In Town”, jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka. Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, klasycznie rockowej formie. Muzyczne korzenie Portera mocno osadzone w latach 60-tych i 70-tych, aż po jego debiut „Helicopters” są tu wyraźnie obecne. Nic więc dziwnego, że do produkcji albumu ponownie zaprosił Phila Browna, mającego na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Talk Talk, Led Zeppelin, Bob Marley czy Jimi Hendrix. Dzięki zastosowaniu oldschool’owej technologii oraz rejestracji nagrań w trybie „live”, płyta ma niezwykle żywe i organiczne brzmienie. Na albumie znajduje się 12 kompozycji . Artysta prowadzi nas przez ciemne, surowe pejzaże na wpół wyśnionych, pół realnych opowieści, to przy użyciu dziarskich, motorycznych beatów, to znów przymglonych ballad z bluesowym twistem, ani razu nie sięgając po swego Martina D28, gitarę akustyczną prze lata będącą nieodłącznym znakiem rozpoznawczym muzyka.