Wspólnie przeciwko białaczce – toruńska policja zaprasza

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka (fot. DKMS)

Toruńscy policjanci wspólnie z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W dniach 24-26 września w godz. 9:00-15:00, w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego dawcy. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy. By zwiększyć szansę na wyzdrowienie takich osób toruńscy policjanci wspólnie z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Toruńska Komenda jest pionierem wśród służb mundurowych w województwie kujawsko – pomorskim w organizacji takich działań.

Rejestracja jest bezpłatna i polega na pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli służb mundurowych i wszystkich mieszkańców regionu.

24-26 września w godz. 9:00-15:00
Komenda Miejska Policji w Toruniu
ul. Grudziądzka 17