Wybijali szyby w samochodach. Policja zatrzymała dwóch sprawców

Teraz o losie mężczyzn zadecyduje toruński sąd (fot. sxc.hu)

Agresja, alkohol i nie wytłumaczalna złość, były przyczyną zniszczeń szyb w autach, których dokonali dwaj mężczyźni działający w Toruniu. Sprawcom tych czynów może grozić do 5 lat więzienia.

– W niedzielę, około godziny 01.00, dyżurny Policji odebrał telefon alarmowy o zniszczeniu mienia – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Zgłaszający poinformował, że ktoś wybił szybę w renaulcie zaparkowanym na ul. Mickiewicza. Na miejsce od razu został wysłany patrol policji.

Funkcjonariusze w okolicy miejsca zdarzenia napotkali osobę przypominającą sprawcę opisanego przez świadków zdarzenia. Dzielnicowi zatrzymali więc 36- letniego mężczyznę.

– Okazało się, że z zupełnie nieznanych przyczyn wybił przednią szybę kamieniem – dodaje rzeczniczka. – W chwili zdarzenia miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili pokrzywdzonego, który wycenił straty na kilkaset złotych.

Wczoraj mężczyzna usłyszał z ust kryminalnych zarzut zniszczenia mienia. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w przeszłości miał już problemy z agresją i wchodził w konflikt z prawem. Był karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.

Tyle samo może grozić mężczyźnie, który zniszczył szyby w trzech zaparkowanym pojazdach na ul. Włocławskiej w Toruniu.
– W piątek prokurator zdecydował, że 27- latek będzie musiał zgłaszać się pięć razy w tygodniu na policyjny dozór – informuje podinsp. Dąbrowska. – Okazało się, że w miniony czwartek policjanci z Podgórza otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu w nieznanych okolicznościach przedniej szyby w renaulcie scenicu. Wartość uszkodzenia to prawie dwa tysiące złotych.

Kryminalni szybko ustalili podejrzanego. Okazało się, że mężczyzna, używając broni pneumatycznej, przestrzelił sąsiadowi szybę w aucie. To jednak nie było jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 27-latek. Kryminalni udowodnili mu, że wcześniej wybił szyby w dwóch innych autach działając w ten sam sposób.