Wycinka na Polnej

(fot. freeimages)

Od poniedziałku, 6 lutego, na ulicy Polnej drogowcy rozpoczną wycinkę drzew. Akcja ma związek z przebudową ulicy, która zrealizowana będzie na odcinku od ul. Szosa Chełmińska do Fortu VII. Prace potrwają do  30 września 2017 r. i kosztują 6,3 mln zł.

– Z uwagi na wycinkę drzew zostaje wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. W przypadku wycinek, które będą realizowane przy krawędzi jezdni, mogą występować lokalne przewężenia – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Warto wiedzieć:

Na przebudowywanym odcinku powstanie jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu. Obecny pas ruchu samochodowego zostanie odsunięty od zabudowy mieszkalnej w kierunku północnym. W istniejącym śladzie ulicy Polnej powstanie ciąg pieszo-rowerowy (na wysokości Osiedla Przy Lesie) oraz ciąg pieszo-jezdny (na wysokości działek św. Józefa). Zapewni on dojazd mieszkańców do posesji.

Przebudowa ulicy Polnej to także  poprawa bezpieczeństwa. W ramach inwestycji powstaną elementy, które istotnie na to wpływają. Są to azyle bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych i skrzyżowanie typu rondo. Powstanie ono na połączeniu ulic Polnej oraz Morycińskiego. Rozwiązanie to pozwoli na skomunikowanie działek św. Józefa z ul. Polną poprzez ciąg jezdny.