Wygraj 100 tys. złotych i zrealizuj swój pomysł na biznes

Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 grudnia (fot. nadesłane)

Chcesz zrealizować swój projekt biznesowy? Weź udział w konkursie AIP Seed Capital, w którym możesz otrzymać aż 100 tysięcy złotych. Do rywalizacji o spełnienie swoich marzeń zaprasza Business Link Toruń Toruński Inkubator Technologiczny oraz Gmina Miasta Toruń.

Najlepsze pomysły zgłoszone do konkursu mają szansę otrzymać potężny zastrzyk pieniędzy, potrzebnych do uruchomienia biznesu. Ponadto, Business Link Toruń zapewnia niezbędne wsparcie – wygrany dołączy do społeczności firmy.

Zgłaszać mogą się ci zarówno z pomysłem na startup z branży ICT, jak i wszyscy, którzy chcą działać w innych dziedzinach.

– Dla nas najważniejszy jest dobry projekt, w który będziemy chcieli zainwestować – mówi Paweł Żywiecki, manager Business Link Toruń. – Nie chodzi nam o pomysły na firmy, których jest już pełno na rynku, ale o nowatorskie rozwiązania biznesowe, które mają potencjał do rozwoju.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy na e-maila torun@blpoland.com przesłać opis swojego modelu biznesowego (można użyć wzoru formularza znajdującego się na stronie www.bltorun.pl).

– Zalecamy, aby uczestnicy opierali się na Business Model Canvas – dodaje Żywiecki. – To model, który opisuje funkcjonowanie firmy w dziewięciu: segmenty klientów, propozycje wartości, kanały, relacje z klientami, strumienie przychodów, kluczowe zasoby, kluczowe działania, kluczowi partnerzy, struktura kosztów. Ponadto każdy z biorących udział w konkursie musi nagrać krótki, maksymalnie 3-minutowy filmik, w którym opowie o idei projektu. Link do niego należy przesłać razem z formularzem na ten sam adres e-mailowy.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 grudnia. Następnie rozpocznie się ich ocena, która potrwa od 6 do 8 grudnia. Dzień później zostaną wybrane projekty przechodzące do kolejnego etapu. 12 grudnia finaliści zaprezentują swoje pomysły przed Komitetem Inwestycyjnym, który wyłoni najlepsze z nich.

Dodatkowo na 10 wyróżnionych uczestników przygotowaliśmy vouchery na 3-miesięczny, bezpłatny pakiet akceleracji w BL Toruń.

W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Przyjmujemy zarówno zgłoszenia indywidualne, jak i od zespołów. Każdy z uczestników zobowiązuje się, że w przypadku inwestycji, jego firma będzie działać na terenie Torunia.

AIP Seed Capital, to fundusz kapitału zalążkowego działający przy sieci Inkubatorów oraz Business Linków. Jego celem jest stworzenie warunków do rozwoju pomysłów biznesowych opartych na innowacyjnych rozwiązaniach, poprzez udzielanie wsparcia kapitałowego w nowoutworzone spółki. Przez ponad pięć lat działania funduszu wsparcie inwestycyjne otrzymało 75 startupów.

 

plakat_konkurs