Wygraj książkę Mariki Krajewskiej!

Marika Krajniewska w subtelny, ale przejmujący sposób opowiada o duszy człowieka i jego zmaganiach ze światem

Koktajl trudnych emocji i prostych słów. W ten sposób Marika Krajniewska opowiada o tym, co czai się za oknami sąsiednich domów. Autorka w precyzyjny sposób pokazuje to, że wszyscy jesteśmy więźniami uczuć, powinności i marzeń. Jedni siedzą jednak w celach z oknami, inni bez.

Bolesne tajemnice, dziecięce lęki, codzienna walka z samym sobą i poświęcenia. Marika Krajniewska w subtelny, ale przejmujący sposób opowiada o duszy człowieka i jego zmaganiach ze światem. W tomiku opowiadań pisarka nie ocenia swoich bohaterów, ale również nie daje tej możliwości czytelnikowi. „Okno” wpędza ich w ślepą uliczkę i szarpie struny wrażliwości, by wytworzyć melodię stworzoną z czystych emocji.

– Krajniewska w swoich opowiadaniach prowadzi do okien niezwykłych – recenzuje Janusz L. Wiśniewski. – Niektóre chcą się otworzyć na oścież, aby jej piękny świat za nimi zobaczyć dokładniej, niektóre chciałoby się szczelnie okleić najczarniejszą folią, a przez niektóre chciałoby się natychmiast w desperacji wyskoczyć.

Po drugiej stronie okna znajdujemy się nie tylko dlatego, by się skryć, ale i obserwować. Zza zasłony świat nie wygląda jednak tak samo. Tam chowają się przede wszystkim ludzkie lęki. Skrywają się ci, których mijamy codziennie na ulicy, w pracy i osiedlowym sklepie, a także nasze niewyartykułowane prośby i marzenia. I wreszcie, chowamy się tam my sami. Dlatego najtrudniej jest największe uczucia ubierać w skromne słowa. Marice Krajniewskiej się to udało.

Na naszym facebooku pojawi się zabawa, na podstawie której rozdamy dwie książki Mariki Krajewskiej „Okno”. Otrzymają ją osoby, które pod linkiem z artykułem napiszą, co według nich oznacza wyrażenie „okno na świat”. Dwie najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone. Czekamy do poniedziałku do 18.00