Wygraj książkę Marty Gargas „#Biznesmama. Biznes urodzony w domu”

„#Biznesmama” to książka dla kobiet, które chcą połączyć karierę i macierzyństwo (fot. Jacek Kutyba)

Jak pogodzić macierzyństwo z pracą? To pytanie, które zadaje sobie chyba każda kobieta. Niektóre rezygnują z kariery, poświęcając się w pełni roli matki. Inne odkładają urodzenie dziecka na później, gdy osiągną już odpowiedni status zawodowy. Marta Gargas, matka trójki chłopców, która od lat z powodzeniem prowadzi własny biznes, przekonuje, że da się połączyć prowadzenie domu i aktywność zawodową. Właśnie wydała książkę „#Biznesmama. Biznes urodzony w domu”. 

– Książkę napisałam dla wszystkich kobiet, które chcą uporządkować życie prywatne i zawodowe. Obojętnie, czy właśnie są na urlopie macierzyńskim i chcą się przygotować do powrotu na rynek pracy, czy mają dzieci starsze i borykają się z ciężarem codziennych obowiązków – mówi Marta Gargas. – Sama pracowałam w korporacji po kilkanaście godzin dziennie, mając już dziecko. Teraz postanowiłam podzielić się osobistym doświadczeniem i kompetencjami, które zdobyłam jako licencjonowany trener Structogram® Polska, czyli metody, dzięki której lepiej poznasz i zrozumiesz siebie oraz innych.

„#Biznesmama. Biznes urodzony w domu” nie jest typowym poradnikiem, w którym autorka daje gotowe recepty na sukces. Czytelniczki znajdą w książce porady i ćwiczenia do wykonania w zaciszu domowym.

– To taki coach na kanapie – śmieje się Marta Gargas. – Zależy mi, aby kobiety nie odkładały książki na półkę po przeczytaniu, tylko mogły do niej wracać. Są tu ćwiczenia, które pomagają przeanalizować wartości życiowe, relacje z partnerem i podział obowiązków domowych, ale też poglądy na zarabianie pieniędzy. Nie daję złotego patentu na sukces – to nie tak, że po przeczytaniu „#BiznesMamy” wszystkie problemy same się rozwiążą. Osiągnięcie równowagi między karierą i domem to kwestia własnej pracy, zdobytych doświadczeń, ale też umiejętności, które nie przychodzą same. Często dążymy do bycia kobietą idealną – chcemy być idealnym pracownikiem, doskonałą matką, cudowną żoną, namiętną kochanką itd. Osobiście radzę: uporządkujmy sprawy do załatwienia, nadajmy im priorytety i odpuszczajmy rzeczy mało ważne. Nie zostawiam kobiet samych sobie po przeczytaniu książki. Kontynuuję pracę na całodniowych warsztatach. Daję wskazówki, jak „uwolnić swój czas” i planować budżet. Uświadamiam, że zasługujemy na czas tylko dla siebie i daję konkretne rozwiązania, jak go wygospodarować w domu pełnym obowiązków. Kolejne takie warsztaty już 3 lutego.

Marta Gargas zaprosiła do projektu także inne kobiety, które z powodzeniem łączą karierę i rodzinę. W „#BiznesMamie” opowiadają o własnych receptach na sukces. Inspirujące są też rozmowy ze znanymi ekspertkami: Katarzyną Bosacką, Izabelą Sakutovą, Beatą Sadowską.

– Chcę, by doświadczenia moje oraz innych pracujących matek stały się inspiracją dla kobiet, które zmagają się z typowymi rozterkami. Pokazujemy odmienne punkty widzenia i historie, tak jak różne są doświadczenia czytelniczek – mówi Marta Gargas. – To nie jest książka tylko dla kobiet z własnym biznesem. Praca na etacie często jest równie wymagająca jak prowadzenie firmy. Każda z nas staje przed innym wyzwaniem. Niektóre mają kłopot z oddzieleniem pracy i obowiązków domowych, zwłaszcza gdy pracują w domu. Innym już nie wystarcza czasu, by poza pracą zająć się domem. Urlop macierzyński to taki moment w życiu, gdy mamy więcej czasu, by zatrzymać się i pomyśleć. Wiele kobiet właśnie wtedy dochodzi do wniosku, że praca na etacie nie jest dla nich. Sama tak myślałam. Nie zawsze wystarcza odwagi, by założyć własną działalność. Ja pokazuję, jak się dobrze przygotować do założenia własnego biznesu i kiedy to robić, by naprawdę się udało.

***

Premiera książki Marty Gargas „#Biznesmama. Biznes urodzony w domu” odbędzie się 6 grudnia o godz. 17 w Bawialni i Kawiarni Ukulele, ul. Dąbrowskiego 6. Wstęp jest bezpłatny, a 2 zł dochodu z każdego sprzedanego egzemplarza trafi na konto toruńskiego hospicjum dla dzieci „Nadzieja”. W piątek 1 grudnia szukajcie konkursu na fanpage’u FB „Tylko Toruń”. Do wygrania książka i kalendarz „#Biznesmamy”