Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Wyłudzili 20 ton drutu
Jacek Laskowski 24 października, 2013, 14:57 Aktualności
zatrzymanie
Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami województwa lubelskiego (fot. nadesłane)

Nawet 5 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, u których funkcjonariusze toruńskiej policji znaleźli 20 ton drutu przemysłowego. Eksperci szacują, że towar jest wart kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak dotąd, zatrzymanym postawiono zarzut paserstwa.

Do wyłudzenia towaru, który toruńscy mundurowi odnaleźli we Wrocławiu, doszło w lipcu. 20 ton drutu przemysłowego miało trafić do klienta zza granicy. Kiedy poszkodowany otrzymał wiadomość, że przesyłka nie dotarła na miejsce, powiadomił organy ścigania o przestępstwie. W wyniku działań operacyjnych toruńskiej policji oraz pomocy bydgoskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, ustalano, że wyłudzony towar trafił do jednego z dolnośląskich miast. Całość drutu przemysłowego odnaleziono we Wrocławiu na jednej z posesji. Poszkodowany odzyskał swoją własność.

Jak dotąd, zatrzymano trzy osoby. Mężczyznom w wieku 42, 48 oraz 58 lat grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy są mieszkańcami województwa lubelskiego. W przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz postawiono im zarzut paserstwa. To nie koniec zatrzymań w tej sprawie – zapowiadają organy ścigania.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także