Wypadek z udziałem autobusu MZK na Czerwonej Drodze

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście w prowadzonym postępowaniu będą wyjaśniać przyczyny wczorajszego wypadku do jakiego doszło na Czerwonej Drodze w Toruniu. W wypadku uczestniczyły trzy pojazdy w tym autobus MZK.

– Do zdarzenia doszło około godziny 15.40 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem m-ki seat leon z przyczyn zdrowotnych stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego najechał na stojące na skrzyżowaniu pojazdy tj. opel corsa. Ten obrócił się i uderzył w stojący za nim pojazd marki mercedes. Następnie pojazd seat leon uderzył w przód autobusu komunikacji miejskiej marki man, stojący na skrzyżowaniu.

W wyniku zdarzenia poważnych obrażeń doznał kierujący pojazdem seat. Obrażenia wymogły konieczność jego hospitalizacji. Do szpitala trafiła również pasażerka pojazdu marki seat leon oraz kierujący pojazdem marki opel corsa. Oboje jednak po udzieleniu pomocy mogli opuścić szpital

Posted Under