Wypowiedzi siatkarzy po meczu z Japonią

Polska pokonała Japonię 3:0.

Poniżej prezentujemy wypowiedzi siatkarzy po wygranym 3:0 spotkaniu z Japonią. Już dzisiaj Polska zmierzy się z Iranem. Początek meczu o godzinie 19:30.

Bartosz Kurek: „Fajnie, że wróciliśmy do gry i łapiemy powoli rytm, mam nadzieję, że teraz będzie coraz lepiej. Jeżeli chodzi o nasze przygotowania do Pucharu Świata to jedyne czego nam brakowało to spotkań z dopingiem i bardzo się cieszę, że mogliśmy grać tutaj i poczuć taką atmosferę.”

Karol Kłos: „Ciesze się, że w końcu wróciłem do reprezentacji po kontuzji. Jeżeli się nie mylę, to ostatnio występowałem rok temu, a więc to był bardzo długi rozbrat z kadrą. Wiadomo, że jeszcze nie wszystko nam wychodzi, gdyż jesteśmy w ciężkim treningu i najlepsza forma ma przyjść na Puchar Świata, ale fajnie, że dzisiaj zrobiliśmy co do nas należy.”

Piotr Gacek: „Mamy za sobą okres bardzo ciężkiej pracy. Jeszcze trochę brakuje nam świeżości, ale fajnie, że udało się zwyciężyć, ponieważ buduje to morale zespołu. Było trochę kłopotów w pierwszym secie kiedy nie mogliśmy zrobić Japończykom krzywdy zagrywką, ale z minuty na minutę rozkręcaliśmy się i efekt był widoczny na boisku”

Paweł Zatorski: „Nogi były bardzo ciężkie. Bardzo pomogła nam świetna atmosfera, gdyż to ona nas nakręcała do lepszej gry. Rozpoczęliśmy z wysokiego C i chcemy zrobić równie dobry wynik z Iranem”