Wyróżniona za pomoc w ujęciu sprawców dwóch napadów na stacje benzynowe

W okolicznościowym adresie Komendant Wojewódzki Policji podkreślił, że takie zachowanie jest wzorem do naśladowania dla wszystkich mieszkańców naszego województwa (fot. nadesłane)

Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofa Zgłobickiego wręczył medal okolicznościowy „Pomagajmy sobie wzajemnie” świadkowi, którego postawa przyczyniła się do ujęcia sprawców dwóch napadów na stacje benzynowe w Toruniu i Bydgoszczy.

W okolicznościowym adresie Komendant Wojewódzki Policji podkreślił, że takie zachowanie jest wzorem do naśladowania dla wszystkich mieszkańców naszego województwa. Komendant toruńskiego garnizonu dziękował za wspaniałą postawę mieszkance naszego miasta.

– W imieniu kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy chciałbym wyróżnić wzorową postawę , jaką wykazała się Pani w dniu 13 maja br. – napisał w treści podziękowania Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki. – Natychmiastowa reakcja i chęć niesienia pomocy innym są godne najwyższej pochwały, gdyż przyczyniły się do ujęcia sprawców napadu rabunkowego. Takie zachowanie jest wzorem do naśladowania dla wszystkich mieszkańców naszego województwa. Dziękując za wzorową postawę życzę Pani wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia oraz samych spokojnych chwil.

Dzisiaj ten list gratulacyjny wraz medalem okolicznościowym „Pomagajmy sobie wzajemnie” Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy przekazał Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek.

– Ponieważ życzeniem nagrodzonej osoby było zachowanie anonimowości uszanowaliśmy prośbę – dodaje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Przypomnijmy:

W dniu 14.05. około godz. 4:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o napadzie na jedną ze stacji paliw przy ul. Szosa Lubicka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że dwóch z trzech zamaskowanych sprawców weszło do wnętrza budynku stacji benzynowej zagroziło kasjerce a następnie ukradło metalową kasetkę z pieniędzmi.

Dzięki szybkiej reakcji wyróżnionej kobiety, sprawy napadu po kilku godzinach zostali zatrzymani.