Wystawa ‚Blask Tysięcy Barw’ w Kamienicy pod Gwiazdą

Różnorodność prezentowanych na wystawie naczyń zachwyci każdego mieszkańca Torunia (fot. torun.pl)

W ramach wystawy Blask Tysięcy Barw, w Kamienicy pod Gwiazdą w Toruniu, można podziwiać wyroby emaliowane pochodzące z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Na wystawie będzie można zobaczyć liczne motywy zwierząt, kwiatów oraz symbole kultury japońskiej, takie jak maska tao tie i mille fleurs.

Wernisaż rozpoczęło krótkie wprowadzenie, wygłoszone przez kuratorkę wystawy – Katarzynę Paczuską. Wszystkie prezentowane przedmioty, zgodnie z misją Muzeum znajdującego się w Kamienicy pod Gwiazdą, pochodzą z jednego z krajów orientalnych. Tym razem tematem wystawy jest japońska sztuka zdobienia naczyń.

Różnorodność prezentowanych na wystawie naczyń zachwyci każdego mieszkańca Torunia. Obok sporych rozmiarów pater i talerzy umieszczono maleńkie wazoniki. Niezależnie od rozmiaru, szczególną uwagę przykuwa precyzyjność pojawiających się wzorów i bogactwo zdobień.

Wystawę Blask tysięcy barw – dalekowschodnie wyroby emaliowane ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu można oglądać w Kamienicy pod Gwiazdą do 5 października. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 16.00. W każdą środę wstęp jest bezpłatny.