Wystawa fotograficzna „Torunianie u Ojca Świętego”

Wystawa "Torunianie u Ojca Świętego" będzie czynna do 17 sierpnia

Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało wystawę fotograficzną „Torunianie u Ojca Świętego”, która nawiązuje do zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zdjęcia zostały przekazane przez mieszkańców miasta. Oglądać je można w Ratuszu Staromiejskim.

Muzeum otrzymało od torunian około pół tysiąca fotografii. Na wystawę wybrano 170 zdjęć przekazanych przez około 50 osób. Zdjęcia przedstawiają spotkania mieszkańców Torunia z Janem Pawłem II z różnych okresów pontyfikatu, w różnych miejscach.

Ekspozycja przestawia m.in. spotkania w Watykanie z delegacją Torunia z okazji wręczenia papieżowi honorowego obywatelstwa miasta i delegacją Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w związku nadaniem doktoratu honoris causa, udział w audiencjach prywatnych i generalnych, a także seminaria z udziałem naukowców w Castel Gandolfo.

Wiele miejsca na wystawie zajmują zdjęcia z wizyty Ojca Świętego w Toruniu w 1999 r., w czasie której odprawił mszą na lotnisku i spotkał się przedstawicielami świata nauki na uniwersytecie. Zwiedzający ekspozycję będą mogli też obejrzeć na monitorze zapis transmisji telewizyjnej z mszy sprzed 15 lat.