Wystawa fotografii „Słoneczny pył” w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży

Piegi, które zauważyć można na zdjęciach są pretekstem do bliższego poznania nas samych (fot. nadesłane)

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu będzie miejscem inauguracji wystawy fotografii Jacka Kutyby „Słoneczny pył”. Odbędzie się ona 13 lutego i czynna będzie przez trzy tygodnie. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski.

Zdjęcia prezentowane na wystawie przedstawiać będą opowieść o tym, że „jesteśmy tacy sami, a jednocześnie tak różni”.

Na fotografiach, które będzie można zobaczyć na wernisażu, złudnie obserwator dostrzeże jedną osobę. Po bliższym przyjrzeniu, odkryje ich niepowtarzalność i jednorodność.

Tematem przewodnim wystawy wydają się być piegi. Są jednak pretekstem do bliższego poznania nas samych i natury, która tak twórczo z nami postępuje.

Autor zdjęć – Jacek Kutyba – ujmuje na fotografii indywidualizm i niepowtarzalność każdego człowieka.

„Jacek Kutyba – fotograf. Stawia ludzi w dobrym świetle. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się fotografią fashion, portretową i artystyczną. Na swoim koncie ma wyróżnienia i nagrody przyznawane przez Federacje Międzynarodowej Sztuki Fotograficznej i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Wystawy, m.in.2009 XIX National Art Exhibition of Photography – I nagroda, wystawa indywidualna „Efekt Kontrastu” (2010) i „Shiro” (2011). Wystawa „Słoneczny pył” to kolejne spotkanie artysty z człowiekiem i światłem.”

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka 3 (dawne Młyny Toruńskie).