Wystawa i spotkanie – Muzeum Okręgowe zaprasza

Fot. archiwum

Wernisaż wystawy „Reformacja w Toruniu – wpływ kultury ewangelickiej na rozwój miasta”, który odbędzie się 9 czerwca o godzinie 17.00 w Ratuszu Staromiejskim oraz spotkanie z Adrianną Wosińską związane z tematem „Tradycyjne lalki japońskie” organizowane w Muzeum im. T. Halika o godzinie 11.00, to wydarzenia, na które w ten weekend zaprasza Muzeum Okręgowe.

Wystawa „Reformacja w Toruniu. Wpływ kultury ewangelickiej na rozwój miasta” to świetna okazja by poznać dzieje religijnego przewrotu w naszym kraju, szczególnie w Toruniu. Ekspozycja ta cieszy się już teraz ogromnym zainteresowaniem w środowiskach protestanckich w całej Polsce – skądinąd to w tym roku przypada okrągła, 500. rocznica wystąpienia Martina Luthra. Wystawa, którą zobaczyć można w Ratuszu Staromiejskim, potrwa do 14 października.

Z kolei tematem spotkania w Muzeum Podróżników będą tradycyjne lalki japońskie. Adrianna Wosińska to znawczyni kultury kraju kwitnącej wiśni, autorka wielu publikacji na temat dalekowschodnich zabawek m.in. albumu „Lalki japońskie dawniej i dziś”. Na potrzeby organizowanej przez Muzeum Okręgowej wystawy użyczyła swoich kilku cennych eksponatów. Spotkanie będzie również okazją do podziwiania nowej wystawy czasowej, która potrwa do 10 września. Znalazły się na niej unikatowe grzechotki, maskotki i inne drobiazgi z najdalszych zakątków globu.