Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Wystawa prac Kazimierza Kalkowskiego w Teatrze Muzycznym w Toruniu
Tylko Toruń 4 kwietnia, 2016, 15:26 Kultura i rozrywka
kalkowski
W dorobku Kalkowskiego jest udział w 50 wystawach indywidualnych i ponad 30 zbiorowych w kraju i za granic (fot. nadesłane)

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na wernisaż prac Kazimierza Kalkowskiego – ceramika, rzeźbiarza, rysownika i malarza. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 kwietnia o godzinie 19.00 w teatralnej Galerii Proscenium.

Kalkowski znany jest przede wszystkim ze swoich ceramicznych rzeźb. Tematem prac artysty jest człowiek we wszystkich aspektach egzystencjonalnych: w uzależnieniu od dogmatów teologicznych, ale też w permanentnym ich łamaniu. Jego prace budzą zainteresowanie odbiorców i diametralnie różne emocje – od zachwytu po zgrozę.

Jednymi z ciekawszych prac artysty są rzeźby, które stanęły w kościele w Gdańskim Przymorzu, oraz stacje drogi krzyżowej w kościele w Straszynie. W dorobku Kalkowskiego jest udział w 50 wystawach indywidualnych i ponad 30 zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, USA, Belgia, Luksemburg). Jest również laureatem licznych nagród, m.in. Stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz Nagroda artystycznego Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Na toruńskiej wystawie artysta zaprezentuje zarówno prace, które powstały we wcześniejszych latach jego działalności artystycznej, jak i te najnowsze, które nie były jeszcze nigdzie prezentowane. Wernisaż odbędzie się 8 kwietnia o g. 19:00 w teatralnej Galerii Proscenium. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka jazzowa (Szymon Łukowski – saksofon, Jacek Cichocki – piano).

kalkowski-1


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także