Wyższa Szkoła Bankowa otrzyma 2,6 mln zł na realizację staży studenckich

Wyższa Szkoła Bankowa otrzyma pieniądze na realizację staży dla swoich studentów (fot. wsb.pl)

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu otrzyma 2,6 mln złotych. Tym samym przepadły szansę na staże dla studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, które miały zostać sfinansowane z pieniędzy o które UMK rywalizowało z WSB. Wniosek państwowej uczelni dostał za mało punktów od Ministerstwa Nauki.

Konkurs, w którym uczelnie z całej Polski mogły dostać pieniądze na programy stażowe, organizował resort nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Do rozdysponowania między zwycięzców było prawie 50 mln zł. Do organizatorów wpłynęło 176 wniosków z uniwersytetów, politechnik i prywatnych szkół wyższych. Prawie sto z nich zostało odrzuconych, bo podczas oceniania dostały za mało punktów. W tej grupie znalazł się program stażowy UMK, który miał dopasować kwalifikacje studentów do wymagań pracodawców. Uniwersytet wnioskował o 2,4 mln zł dofinansowania.

Wyższa Szkoła Bankowa znalazła się w gronie siedemnastu uczelni, których wniosek był najlepszy. Na staże zawodowe dla studentów dostanie ona 2,6 mln złotych.

– Docelowo ma w nich wziąć udział 180 naszych studentów z dziennych kierunków: bezpieczeństwa wewnętrznego, finansów i rachunkowości, turystyki i rekreacji, psychologii w biznesie, logistyki i zarządzania – w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wymienia Magdalena Karpińska, rzeczniczka uczelni. – Staże będą realizowane w przerwie wakacyjnej lub w trakcie semestru.

Pieniądze przyznawane przez Ministerstwo Nauki i NCBiR pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.