XII Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”

W tym roku około 150 dzieci z 9 przedszkoli województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzyma miano „Bezpiecznego Przedszkolaka” (fot.

Przedszkole Miejskie nr 17 w Toruniu organizuje XII Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”. Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 10.00.

Przegląd organizowany jest od 2003 roku. Jest to idealna propozycja wspólnej zabawy dla dzieci, której celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, przedszkolu, na ulicy oraz w najbliższym otoczeniu. Placówki uczestniczące w przeglądzie prezentują scenki dramowe, w których dzieci odgrywają sytuacje znane im z życia codziennego (np. zabawy w domu, w lesie, na dworze, kontakty z nieznajomymi, zgubienie się dziecka, podróże, niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, lesie itp.).

W przeglądzie biorą udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Złejwsi Małej, Przedszkoli Miejskich nr 2,6,10,17 , Przedszkola Prywatnego „Pod Muchomorkiem” oraz z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego.

Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia powstało we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Wydziałem Ruchu Drogowego, Sekcją Prewencji Komendy Miejskiej Policji, Komendą Straży Miejskiej, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, Automobilklubem Toruńskim i Fundacją Zielony Liść.