Hanna Banaszak i Jan Ptaszyn Wróblewski pojawią się w Od Nowie w ramach XII Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego „LEPSZE JUTRO”.

Inicjatorem koncertu jest prof. Włodzimierz Karaszewski (fot. materiały organizatora)

Hanna Banaszak i Jan Ptaszyn Wróblewski wezmą udział w XII Uniwersyteckim Koncercie Charytatywnym Wydarzenie pod hasłem „LEPSZE JUTRO”. Wydarzenie zaplanowane jest na 8 grudnia 2013 r. Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na stypendia dla wychowanków domów dziecka, którzy podejmą studia na UMK oraz uczniów Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickiego znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

W studenckim klubie OD NOWA, oprócz występu gości, usłyszymy również wiązankę bożonarodzeniową pt.: „Kolędy ulicy” w wykonaniu aktorów toruńskiego Teatru „Baj Pomorski” pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Zaremby. Imprezę tradycyjnie poprowadzi prezenterka TVP – Marzena Słupkowska.

Do tej pory koncerty charytatywne, których inicjatorem jest prof. Włodzimierz Karaszewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, były organizowane na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu. Dla podopiecznych Sióstr Elżbietanek zaśpiewali w poprzednich latach m.in. Halina Frąckowiak, „Nocna Zmiana Bluesa”, „Raz, Dwa, Trzy”, „Pod Budą”, Edyta Geppert, Ania Rusowicz i inni. Dzięki zebranym funduszom i działalności Fundacji „Serce Dla Dziecka” udało się m.in. przeprowadzić remont, zbudować place zabaw, zakupić sprzęt rehabilitacyjny, leki i przede wszystkim zapewnić pomoc rzeczową przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dystrybucją żywności.

Początek o godz. 18:00. Koncert będzie miał miejsce w siedzibie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” przy ul. Gagarina 37a (w związku z remontem Auli UMK).

Bilety w cenie 60 zł można nabyć w siedzibie Od Nowy (w godz. 9:00-16:00).