XIII Dzień Papieski – obchody w Toruniu

Dni Papieskie odbywają się od 1999r.

XIII Dzień Papieski odbędzie się już 10 i 13 października 2013r. w grodzie Kopernika. W uroczystościach wspominających Papieża Polaka wezmą udział młodzi Torunianie.

Obchody rozpoczną się już w czwartek (10 października) o godzinie 13.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Odbędzie się tam happening w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3.

W niedzielę, 13 października o godzinie 16.30 uroczystości Dni Papieskich rozpocznie występ zespołu muzycznego Stowarzyszenia PRO-MISJA w Kościele św. Ducha. Następnie w świątyni zostanie odprawiona msza święta.

Kolejnym punktem obchodów XIII Dni Papieskich będzie uroczysty przemarsz z kościoła pod pomnik błogosławionego Jana Pawła II, gdzie zostaną złożone kwiaty. Pochód prowadzić będzie orkiestra z WOAK-u. Obchodom ku czci Karola Wojtyły towarzyszyć będzie program słowno-muzyczny w wykonaniu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Obchody ku czci papieża Jana Pawła II – Papieża Dialogu odbywać się będą w całej Polsce.  Każdego roku, podczas Dni Papieskich prowadzona jest publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane fundusze są przeznaczane na stypendia dla zdolnych gimnazjalistów i licealistów z wiosek i małych miast.