XIV Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie – nagroda pojedzie do Częstochowy

(fot. UM Toruń)

Wychowanej częstochowskiego Włókniarza – Hubert Łęgowik – został tegorocznym mistrzem Torunia w speedwayu na lodzie. Podczas XIV Mistrzostw drugie miejsce wywalczył Adrian Balk, trzecie zaś Mateusz Kowalczyk.

Rywalizacja rozpoczęła się od kilku upadków, które są wpisane w ryzyko ściagnia na lodzie. Na tafli wylądowali m.in. Wojciech Lisiecki, Adrian Bialk i Hubert Łęgowik. Najbardziej pechowo upadł Krzysztof Sadurski, który po swoim pierwszym starcie został odwieziony do szpitala.

Po dwóch seriach startów kompletem punktów mogli pochwalić się Siergiej Małyszew i Mateusz Kowalczyk. Drugi z nich zwyciężył w serii zasadniczej, ale w pierwszym półfinale musiał uznać wyższość Adriana Balka. W finale natomiast bezkonkurencyjny był Hubert Łęgowik.

Ze względu na wcześniejsze plany wyjazdowe widzowie na Tor-Torze nie zobaczyli w tym roku ścigającego się na lodzie Adriana Miedzińskiego, wielokrotnego triumfatora tych zawodów. Przez problemy zdrowotne z występu w Toruniu zrezygnowali również Tobiasz Musielak i Adam Skórnicki.

Zawody tradycyjnie już miały charytatywny charakter. Całość dochodów ze sprzedaży biletów trafiła na konto Fundacji Światło i Hospicjum Nadzieja.