XX Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek w „Baju Pomorskim”

Festiwal Teatru Lalek zaczaruje Toruń na cały tydzień

W dniach 12-18 października Toruń zamieni się w miasto lalek, za sprawą XX Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek. Mistrzowie Sztuki Lalkowej i Teatru Animacji spotkają się w „Baju Pomorskim”, aby wziąć udział w konkursie m.in. o nagrodę im. Jana Wilkowskiego, które przyzna jury Związku Artystów Scen Polskich.

W tegorocznej edycji swoje spektakle wystawią zespoły z Czech, Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Polski. W konkursie startuje 12 przedstawień dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Repertuar dla młodszych widzów przewidziany jest w godzinach porannych, zaś spektakle dla starszych zostaną zaprezentowane wieczorami.

Każdego dnia festiwalu, widzowie będą mieli okazję spotkać się z mistrzami lalkarstwa. Na tegorocznych SPOTKANIACH wystąpią cenieni i nagradzani na wielu polskich
i międzynarodowych festiwalach mistrzowie sztuki lalkarskiej: Ondrej Spišák (Happinnes and Unhappiness, Divadlo DRAK z Czech) i Janusz Ryl – Krystianowski (Złoty klucz, Teatr Lalek Banialuka).

Swoje premiery wystawi także Teatr „Baj Pomorski”, którzy przygotował trzy spektakle: Brygada Misiek, Dziób w dziób i Marionetka – kosmiczna tajemnica.

XX Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek rozpocznie uroczysta parada ulicami Starego Miasta. Do udziału w niej zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy grodu Kopernika. We współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowy Toruń odbędzie się również Rowerowa Parada Bajkowa.

Najciekawiej przebrani rowerzyści będą mogli wygrać karnet na cały festiwal.