Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
XX Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek w „Baju Pomorskim”
Michał Ciechowski 7 października, 2013, 20:20 Aktualności Miasto
pacynka
Festiwal Teatru Lalek zaczaruje Toruń na cały tydzień

W dniach 12-18 października Toruń zamieni się w miasto lalek, za sprawą XX Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek. Mistrzowie Sztuki Lalkowej i Teatru Animacji spotkają się w „Baju Pomorskim”, aby wziąć udział w konkursie m.in. o nagrodę im. Jana Wilkowskiego, które przyzna jury Związku Artystów Scen Polskich.

W tegorocznej edycji swoje spektakle wystawią zespoły z Czech, Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Polski. W konkursie startuje 12 przedstawień dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Repertuar dla młodszych widzów przewidziany jest w godzinach porannych, zaś spektakle dla starszych zostaną zaprezentowane wieczorami.

Każdego dnia festiwalu, widzowie będą mieli okazję spotkać się z mistrzami lalkarstwa. Na tegorocznych SPOTKANIACH wystąpią cenieni i nagradzani na wielu polskich
i międzynarodowych festiwalach mistrzowie sztuki lalkarskiej: Ondrej Spišák (Happinnes and Unhappiness, Divadlo DRAK z Czech) i Janusz Ryl – Krystianowski (Złoty klucz, Teatr Lalek Banialuka).

Swoje premiery wystawi także Teatr „Baj Pomorski”, którzy przygotował trzy spektakle: Brygada Misiek, Dziób w dziób i Marionetka – kosmiczna tajemnica.

XX Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek rozpocznie uroczysta parada ulicami Starego Miasta. Do udziału w niej zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy grodu Kopernika. We współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowy Toruń odbędzie się również Rowerowa Parada Bajkowa.

Najciekawiej przebrani rowerzyści będą mogli wygrać karnet na cały festiwal.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także