„Yes 4 Yeti” startuje z kolejną edycją. We wtorek odbędzie się wykład dla studentów UMK

Pierwsza edycja warsztatów odbyła się w 2014 roku (fot. Adam Zakrzewski)

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK jako pierwsi rozpoczną we wtorek 2. edycję warsztatów w ramach inicjatywy „Yes 4 Yeti”. Youth Employment & Training Initiative, czyli Inicjatywa Zatrudniania i Szkolenia Młodzieży, to lokalny pomysł CPP Toruń-Pacific. Firma odpowiada w ten sposób na problem społeczny dotykający młodych ludzi, którzy szczególnie w Europie borykają się z kłopotami w znalezieniu zatrudnienia.

Jednym z powodów jest brak doświadczenia i nieznajomość realiów funkcjonowania firm. Warto dodać, że Nestle SA, jeden z udziałowców firmy CPP Toruń-Pacific, jest inicjatorem akcji ,,Sojusz dla Młodych” i deklaruje tysiące szkoleń i miejsc pracy dla młodych ludzi.

– CPP wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika zorganizowała już po raz drugi cykl spotkań dla studentów kierunków ekonomicznych, którego celem jest przedstawienie młodym ludziom z bliska codziennej praktyki życia organizacji gospodarczej funkcjonującej na krajowym i globalnym rynku szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych – opowiada Jarosław Szczepanowski, przedstawiciel projektu.

Pierwsza edycja warsztatów odbyła się w 2014 roku. Realia firmy prezentują studentom zatrudnieni w CPP specjaliści: marketingowcy, finansiści, sprzedawcy, specjaliści od zarządzania ryzykiem, oceny sensorycznej i inni. Część zajęć odbywać się będzie w języku angielskim. Cykl rozpocznie się m.in. spotkaniem z prezesem firmy Wojciechem B. Sobieszakiem, który przybliży historię Cereal Partners Poland Toruń-Pacific oraz sytuację na rynku wyrobów śniadaniowych.

CPP Toruń-Pacific jest największym w naszej części Europy producentem płatków. Firma należy od 1994 roku do Nestle, największego na świecie producenta żywności, oraz General Mills, amerykańskiej firmy produkującej m.in. płatki śniadaniowe.

Jednym z elementów warsztatów będzie przybliżenie zasad oceny sensorycznej produktów spożywczych oraz degustacja płatków.

We wtorek, 3 marca, prezes firmy Wojciech Sobieszak, przeprowadzi dla studentów UMK wykład. Odbędzie się on w siedzibie CPP Toruń-Pacific przy ul. Szosa Lubicka 38/58 o godzinie 12.30.