Z apteki ukradł kasetkę z pieniędzmi. Policjanci zatrzymali go po pościgu

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. Adam Zakrzewski)

Toruńscy policjanci podczas patrolu zauważyli uciekającego mężczyznę, który na ich widok przyśpieszył i odrzucił jakiś przedmiot. Po krótkim pościgu trafił w ręce mundurowych.  Jak się okazało, kilka minut przed zatrzymaniem z jednej z aptek ukradł kasetkę z pieniędzmi.

Wczoraj około godz. 11:30 mundurowi z oddziałów prewencji pełniący służbę na toruńskim Rubinkowie zauważyli uciekającego mężczyznę. Sytuacja miała miejsce w okolicach pawilonu handlowego przy ul. Konstytucji 3-Maja.

– Mundurowi natychmiast pobiegli w stronę uciekiniera krzycząc, aby ten się zatrzymał – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Mężczyzna jednak nie posłuchał, przyśpieszył i odrzucił od siebie trzymany w ręku przedmiot. Po kilkudziesięciometrowym pościgu był już w rękach stróżów prawa.

Okazało się, że 21-latek ukradł z jednej z pobliskich aptek kasetkę z pieniędzmi. Puszka stała na ladzie w pobliżu kasy i służyła do zbiórki datków na rzecz jednej z fundacji dobroczynnych. Uciekając przed policjantami 21-latek wyrzucił właśnie tą skradzioną kasetkę.

– W jej wnętrzu było kilkadziesiąt złotych – podsumowuje funkcjonariusz. – Uciekinier trafił prosto do policyjnej celi, a skarbonka wróciła na miejsce. Dziś 21-latek usłyszy zarzut kradzieży i usiłowanie włamania do kasetki. Może mu grozić do 10 lat więzienia.