Z kartą Moja Starówk@ taniej!

Nowy projekt zapewni atrakcyjne rabaty m.in. w sklepach, kawiarniach i księgarniach (fot. Łukasz Piecyk)

Zachęcenie mieszkańców Torunia do robienia zakupów i spędzania wolnego czasu na Starówce to główny cel wprowadzonego od 1 października programu lojalnościowego Moja Starówk@. W jego ramach każdy posiadacz specjalnej karty będzie mógł skorzystać z atrakcyjnych rabatów.

Niegdyś tętniące życiem serce Starówki bogate było w liczne sklepy, piekarnie i punkty z rękodziełem. Dziś większą częścią handlu w mieście zawładnęły cztery wielkopowierzchniowe galerie handlowe. Aby zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z usług lokali na Starym Mieście, tamtejsi przedsiębiorcy oraz Urząd Miasta Torunia stworzyli kartę Moja Starówk@.

– Pomysł objęcia Starówki jednym programem lojalnościowym został wypracowany wspólnie z przedsiębiorcami, jako odpowiedź na zgłaszaną przez właścicieli lokali potrzebę podniesienia konkurencyjności Starówki jako miejsca spędzania wolnego czasu i robienia zakupów, szczególnie poza sezonem turystycznym – tłumaczy Aleksandra Iżycka z Biura Toruńskiego Centrum Miasta. – Projekt był opracowywany, a następnie realizowany, przez ostatnie półtora roku. Po rozważeniu różnych opcji, m.in. cashback i playback, przedsiębiorcy zadecydowali, że chcą być partnerami w programie, w którym każdy z nich indywidualnie zaproponuje korzyść dla klienta, bo jej wysokość zależy od rodzaju reprezentowanej branży, a co za tym idzie – marży.

W akcji udział zadeklarowało ponad czterdzieści sklepów i punktów gastronomicznych, m.in. sklepy odzieżowe, obuwnicze, restauracje, kluby, kawiarnie czy księgarnie, które oferują 10-, 20-, a nawet 25-procentowe zniżki. Wśród partnerów działań miejskich znalazły się także miejsca na co dzień promujące kulturę i sztukę.

– Idea przyciągnięcia mieszkańców na Starówkę bardzo nam się spodobała, dlatego bez wahania podjęliśmy decyzję o zostaniu jednym z członków akcji – mówi Paulina Tchurzewska z Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. – Najczęściej na Starówce odwiedzamy banki czy restauracje. Mamy nadzieję, że dzięki programowi i karcie mieszkańcy dłużej w tej okolicy zostaną i częściej zaglądać będą do muzeów czy CSW. Z naszej strony oferujemy 25-procentowe zniżki na bilety wstępu na wystawy – pojedynczą oraz dłuższe ich cykle. Rabat nie dotyczy jednak wystaw specjalnych.

Karta jest przede wszystkim skierowana do mieszkańców Torunia, ale również do lojalnych klientów spoza granic miasta

– Na start programu wybraliśmy nieprzypadkowo datę początku roku akademickiego, aby wypromować program również wśród studentów, którzy przez cały rok akademicki mieszkają w Toruniu. Chcemy ich zachęcić do korzystania z oferty handlowej i kulturalnej na Starówce – podkreśla Aleksandra Iżycka. – Jednym z wielu plusów programu jest posiadanie jednej karty zniżkowej do ponad czterdziestu usługodawców. A liczba ta z pewnością wciąż będzie wzrastać.

Starówka to najbardziej prestiżowe miejsce w Toruniu. Warto tam bywać, a skoro bywać, to dlaczego nie kupować taniej?

– Zachęcamy przedsiębiorców do przyłączania się, a mieszkańców i gości do tańszego kupowania – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski, który otrzymał kartę z numerem 1 i obiecał, że będzie z niej często korzystał.

Program Moja Starówk@ to projekt pilotażowy i unikatowy w skali kraju.

– Na razie wydrukowaliśmy 10 tys. kart, ale mam nadzieję, że chętnych – zarówno wśród przedsiębiorców, jak i klientów – będzie więcej – podsumowuje Aleksandra Iżycka. – Plastikowe karty otrzymać już można, bezpłatnie, w punktach partnerskich projektu, m.in. Belgijskich Frytkach w Toruniu, Cafe pARTer, Księgarni „Hobbit” czy w Pijalni Czekolady E. Wedel.