Z książką za pan brat, czyli zaproszenie od CSW

Ilustracja do tekstu

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w całej Polsce odbywa się Weekend Księgarń Kameralnych (21-23.04.), a w zaangażowanych w akcję księgarniach i antykwariatach zaplanowano spotkania, wykłady i promocje. Księgarnia Sztuki i Czytelnia Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu również włączają się w tę inicjatywę!

W sobotę 22 kwietnia o godz. 11.00 każdy chętny może wraz z CSW wyruszyć na spacer szlakiem toruńskich księgarń kameralnych (zbiórka pod pomnikiem Kopernika). Zwiedzający zajrzą do księgarń na Starówce i poza nią, księgarze opowiedzą o swojej pracy, o księgarniach, najciekawszych wydarzeniach w ich historii, będzie również możliwość posilenia się słodkościami. Pracownicy Księgarni Sztuki pokażą archiwalne zdjęcia toruńskich księgarń i przybliżą ich historie.

W niedzielę 23 kwietnia na czytelników czeka specjalna promocja: wszyscy ci, którzy dokonując książkowych zakupów w Księgarni Sztuki w CSW, użyją hasła „Toruńskie Księgarnie Kameralne”, otrzymają rabat w wysokości 15 proc.

Wydarzeniem, które zostało przygotowane specjalnie z myślą o Weekendzie Księgarń Kameralnych, jest spotkanie „Migranci, Uchodźcy, Obcy”, na którym odbędzie się rozmowa o migrowaniu nie tylko w odniesieniu do aktualnych wydarzeń, ale też w kontekście historycznym. Gośćmi będą: antropolożka Natalia Bloch, autorka wystawy „Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu i Dionisios Sturis, autor książek o greckiej imigracji powojennej w Polsce oraz o Polakach na wyspie Man.