Z przedszkolakami o bezpiecznym wypoczynku

Fot. KMP Toruń

Funkcjonariusze z toruńskiej komendy, wspólnie z przedstawicielem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Toruniu. Podczas wizyty maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Z dziećmi spotkali się Funkcjonariusze Wydziału Prewencji asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska, mł. asp. Marek Tokarski oraz Prezes Rejonowego WOPR w Toruniu Wojciech Lewko.

Zaproszeni goście omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku zarówno nad wodą, w górach czy na podwórku. Maluchy zapoznały się z podstawowym wyposażeniem ratowniczym będący na wyposażeniu Policjantów pełniących służbę na wodach oraz ratowników WOPR. Największym zainteresowaniem cieszyły się edukacyjne scenki mające na celu zapoznanie i przybliżenie dzieciom sposobów ratowania osób, które znajdują się w niebezpieczeństwie.

Na zakończenie każdy otrzymał książeczkę edukacyjną z bezpiecznymi sposobami spędzania czasu wolnego podczas wakacji oraz element odblaskowy, dzięki któremu każdy maluch będzie widoczny na drodze.

Posted Under