Z przedszkolem wśród drzew – w Toruniu powstaje nowoczesne osiedle

Osiedle zlokalizowane zostanie w lewobrzeżnej części miasta, pomiędzy toruńskimi mostami (fot. wizualizacja)

W ostatnich miesiącach deweloper „Pres” zaprezentował nową ofertę mieszkaniową – Osiedle „Sosnowy Las” w Toruniu. Choć „Pres” jest firmą toruńską, do tej pory była bardziej rozpoznawana w Bydgoszczy. Zainteresowani mogą wiedzieć jednak, że firma ta jest także współinwestorem „Osiedla Sztuk Pięknych” w Toruniu.

Osiedle „Sosnowy Las” zlokalizowane jest przy ul. Strzałowej w lewobrzeżnej części miasta, na wysokości Kępy Bazarowej.

– Wraz z otwarciem mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej teren, na którym znajduje się „Sosnowy Las”, stał się bardzo wartościowy i atrakcyjny – mówi Magdalena Olszewska, specjalista ds. sprzedaży i marketingu. – Kompleks zbudowany zostanie na obszarze 5,5 h, z czego hektar stanowi naturalny sosnowy las.

Głównym atutem osiedla jest bliskość do Starego Miasta – samochodem można dojechać tam w pięć minut, pieszo zajmie nam to około 25 minut. Drugą zaletą jest las, którego część zostanie włączona do osiedla i zagospodarowana dla mieszkańców na teren rekreacyjny. Planowane są tam boisko, miejsce do grillowania, a także siłownia pod chmurką oraz ścieżka joggingowa. Wszystkie pomysły zostaną skonsultowane z potencjalnymi mieszkańcami.

– Na centralnej części osiedla, w zabytkowym budynku po jednostce wojskowej, znajdować się będzie przedszkole – dodaje Olszewska. – Z reguły na takie osiedla wprowadzają się osoby młode, które już mają młodsze dzieci lub dopiero planują powiększenie rodziny. Dla nich dodatkowym atutem będzie przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania sąsiednich terenów pod budowę szkoły.

„Sosnowy Las” realizowany jest etapowo. Właściciele mieszkań w pierwszych trzech budynkach będą mogli wprowadzać się po 30 czerwca 2016 roku. Drugi etap obejmować będzie kolejne trzy bloki, a następnie modernizację zabytkowego budynku do funkcji przedszkola.

Ceny mieszkań zaczynają się od 4250 zł za metr kwadratowy. Jak zaznacza Angelika Burdach, doradca klienta, są one bardzo atrakcyjne i w określonym czasie służyć będą promocji tego nowego osiedla.

– W pierwszym etapie oferujemy mieszkania o powierzchni od 33 do 94 m2 z tarasami, balkonami lub ogródkami. – dodaje. – Każdy parterowy lokal wyposażony zostanie w rolety zewnętrzne. Na ostatnich kondygnacjach znajdować się będą mieszkania z antresolami, a każda klatka wyposażona zostanie w windę i wózkownię. Pod budynkiem zaś znajdować się będzie wspólna hale garażowa, a na zewnątrz również miejsca parkingowe.

– Całe osiedle wraz z częścią lasu, będzie ogrodzone i dozorowane – podsumowuje Magdalena Olszewska. – Przy projektowaniu tego miejsca kierowaliśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem. Przejścia na plac zabaw nie przecinają się z otaczającą osiedle ulicą. Staramy się także, aby mieszkania były bardzo intymne, aby nie zaglądano sobie w okna. Na obrzeżach terenu

od strony ulicy Strzałowej znajdować się będą lokale usługowe. Mam nadzieję, że konkurencyjne ceny, ciekawa lokalizacja, dobre zagospodarowanie terenu, a przede wszystkim bliskość przyrody będą stanowiły dużą gratkę dla naszych klientów. Myślę, również że „Sosnowy Las” dla wielu torunian stanie się wymarzonym miejscem do zamieszkania.

Warto również wspomnieć, że pomysłodawcą, a zarazem gwarantem całego przedsięwzięcia jest właściciel i lider „Pres” – Stefan Burdach, którego doświadczenie przełożyło się na wybudowanie kilku tysięcy mieszkań w Toruniu i Bydgoszczy.