Zagrają charytatywnie dla Witalija Biełousowa

Cała uzbierana kwota zostanie przekazana na liczenie Witalija Biełousowa. (fot. archiwum organizatorów turnieju)

Już jutro, czyli w sobotę 12 grudnia, na hali przy Szkole Podstawowej numer 3 w Toruniu (Legionów 210) odbędzie się turniej charytatywny dla rosyjskiego żużlowca Witalija Biełousowa.

Przypomnijmy, iż podczas VII Memoriału Anatolija Stiepanowa, który odbywał się 30 września tego roku, Witalij uczestniczył w kolizji po której stwierdzono u niego poważny uraz kręgosłupa. Rosjanin jest już po kilku operacjach i cały czas znajduje się pod stałą opieką medyczną. Niestety, jego leczenie jest bardzo kosztowne.

Na turnieju piłkarskim będzie można w różny sposób wesprzeć leczenie Witalija. Pierwszym aspektem jest wykupienie biletów wstępu, gdzie normalny kosztuję 5 złoty, a ulgowy dla dzieci do 10 roku życia 3 złote. Podczas zawodów będzie przeprowadzanych wiele licytacji m.in.: plastronu żużlowego nowego zawodnika KS Toruń Martina Vaculika czy też czapek aktualnych drużynowych mistrzów Polski – Nickiego Pedersena i Emila Sajfutdinowa.

Ci, którym nie uda się wylicytować cennych przedmiotów będą mogli wpisać się do pamiątkowej księgi, w której będzie można wesprzeć słowami otuchy rosyjskiego żużlowca.

W całym wydarzeniu będzie uczestniczyć wiele znanych osobistości z polskiego żużla i nie tylko. Kilka nazwisk jest objętych tajemnicą, ale wiadomo na pewno, że w turnieju zagra jeden z najlepszych polskich żużlowców – Piotr Protasiewicz.

Początek turnieju o godzinie 15:30.