Zagroził farmaceutce kamieniem i ukradł pieniądze

Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności (fot. policja)

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 29-letniemu sprawcy napadu na aptekarkę. Mężczyzna zagroziła kobiecie użyciem kamienia i zabrał pieniądze. Dzięki ustalonemu przez kryminalnych rysopisowi wytypował go dzielnicowy z Podgórza.

– Dzisiaj kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód mężczyznę podejrzanego o napad na jedną z aptek w toruńskiej dzielnicy Podgórze – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Zdarzenie do jakiego został zatrzymany miało miejsce w ostatni około godz. 19.30. Mężczyzna po wejściu do apteki zagroził użyciem kamienia, który trzymał w ręku i próbował złapać za odzież stojącą za ladą farmaceutkę. Ta w obawie o swoje życie i zdrowie wyjęła z kasy pieniądze i wydała napastnikowi, który z szuflady zabrał jeszcze kilka monet i natychmiast uciekł.

Pokrzywdzona zadzwoniła na numer alarmowy policji. Dyżurny na miejsce skierował grupę kryminalnych. Ci na podstawie zebranych dowodów ustalili rysopis i wizerunek sprawcy. Pokazali go funkcjonariuszom.

– Jeden z dzielnicowych z Komisariatu Policji na Podgórzu na podstawie tych ustaleń wytypował sprawcę – dodaje rzeczniczka. – Podał jego nazwisko i adres.

Wczoraj około godziny 11.00 policjanci zatrzymali go w mieszkaniu . Okazało się, że 29- latek ma za sobą bogatą działalność przestępczą. W przeszłości był notowany i karany za liczne przestępstwa przeciwko mieniu m.in. włamania.

Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód z ust prokuratora usłyszał zarzut dokonania rozboju. Może mu grozić do 12 lat więzienia.