Zakończył się 39. memoriał Grzegorza Duneckiego

Fot. nadesłane PZWLA

To było prawdziwe święto lekkoatletyki w Toruniu. Dopisała nie tylko pogoda, która była wręcz idealna do uzyskiwania bardzo dobrych rezultatów, ale i frekwencja na bieżni, skoczniach, rzutniach i trybunach.

W sobotę, 26 sierpnia, odbył się kolejny, 39. Memoriał im. Grzegorza Duneckiego, patrona toruńskiego Stadionu Miejskiego. Memoriałowym zmaganiom towarzyszył Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny oraz 2. Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim. W zawodach wzięło udział w sumie przeszło 400 startujących – zawodników i zawodniczek z całej Polski. Pojawili się również lekkoatleci z zagranicy, m.in. z Francji.

Rozpiętość wiekowa startujących wyniosła prawie 80 lat. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie trzy lata, a najstarsi zawodnicy – przeszło 80. Dzieci rywalizowały w skoku w dal, biegu na 60 metrów oraz w biegu pamięci zasłużonego toruńskiego działacza sportowego – Kazimierza Osmańskiego. Starsi zawodnicy walczyli w trójboju sprinterskim oraz w wielu innych konkurencjach. Nie zawiedli faworyci – olimpijczycy i liderzy krajowych list w swoich kategoriach wiekowych.

Trójbój sprinterski mężczyzn czwarty raz z rzędu wygrał olimpijczyk z Rio de Janeiro, Karol Zalewski. Świetnie spisał się torunianin, Adrian Brzeziński, który okazał się najlepszym juniorem.

W ramach 39. Memoriału im. Grzegorza Duneckiego odbyły się 2. Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim. W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zawodniczek i zawodników – 41 (7 kobiet i 34 mężczyzn ) Wręczono 22 medale. Najlepsze wyniki punktowe w gronie mastersów uzyskali: wśród pań – Ewa Bartosik, w gronie mężczyzn – Wojciech Seidel.

Dodatkowo w konkurencjach mitingu uczestniczyło kilkudziesięciu weteranów. Najlepszych w trójboju sprinterskim w kategorii Open nagrodzono 6 pucharami i nagrodami pieniężnymi. Autorów 10 najlepszych wyników w pozostałych konkurencjach uhonorowano pucharami.

Memoriał im. Grzegorza Duneckiego odbył się pod oficjalnym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Organizatorzy wydarzenia to Miejski Klub Lekkoatletyczny w Toruniu i Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

Tekst: Tomasz Niejadlik, PZWLA