Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zamordował 6-letnią Darię, teraz nęka jej matkę. Sąd nie widzi znamion przestępstwa
Tylko Toruń 16 października, 2014, 13:32 Aktualności Miasto
10743474_728965610531073_1172896227_n
Wojciech K., po odbyciu kary 15 lat pozbawienia wolności, wyszedł na wolność. Wtedy też zaczęła spotykać go matka Darii (fot. archiwum)

Zaczepianie bliskich ofiary nie jest przestępstwem – tak toruński sąd uzasadnił wyrok uniewinniający mężczyznę, który kilkanaście lat temu zamordował 6-latkę, a po wyjściu na wolność zaczął nękać jej matkę.

Do zabójstwa doszło w 1998r. w domu dziecka w Toruniu. 17-letni wówczas Wojciech K. zamordował 6-letnią Darię. Chłopak, po uduszeniu dziewczynki, ukrył jej zwłoki w swoim pokoju. W tym czasie usiłował zacierać ślady, brał nawet udział w akcji poszukiwawczej. Równocześnie wywiózł ciało Darii na cmentarz. Po miesiącu policja odnalazła je w szambie.

Wojciech K., po odbyciu kary 15 lat pozbawienia wolności, wyszedł na wolność. Wtedy też zaczęła spotykać go matka Darii.

Jak wyjaśnił w rozmowie z telewizją TVN Artur Krause z Prokuratury Okręgowej w Toruniu, początkowo przybierało to postać niewinnego podążania w ślad za pokrzywdzoną, która nawet w pierwszych dniach tego nękania nie zdawała sobie z tego sprawy. Nie potrafiła przyporządkować twarzy zabójcy córki do osoby, która mówiła jej dzień dobry i za nią chodziła.

Podczas „przypadkowych” spotkań i rozmów, Wojciech K. przekonywał matkę 6-latki, że jest niewinny, jednocześnie opisując zbrodnię ze szczegółami.

Mama zamordowanej Darii opowiada, że czuła się osaczona. Jak podaje TVN, oprawca jej córki zaczął bywać w tych samych miejscach co ona, szukał kontaktu i zaczepiał ją na ulicy. Chciał nawet zdobyć numer telefonu kobiety.

Został aresztowany na pół roku, ale później sąd zadecydował o jego wypuszczeniu na wolność. Prokuratura zapowiada, że będzie się od tej decyzji odwoływać.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także