Zanussi w Toruniu mówił o pasjach

Krzysztof Zanussi, który został ambasadorem tegorocznej edycji Wojewódzkiego Spotkania Samorządów Uczniowskich, opowiedział młodzieży m.in. o tym, jaką wartość ma w życiu rozwijanie swoich pasji (fot. UM Toruń)

Krzysztof Zanussi gościł 24 października 2014 r. w Toruniu na IV Wojewódzkim Spotkaniu Samorządów Uczniowskich pt. „Głos należy do Ciebie”.

Cykliczna impreza, odbywająca się w tym roku pod hasłem „Pasja – drogą do sukcesu”, zgromadziła w tym roku w toruńskim Ratuszu Staromiejskim przedstawicieli 21 szkół i zespołów szkół z całego województwa. Organizatorem spotkania jest Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Krzysztof Zanussi, który został ambasadorem tegorocznej edycji Wojewódzkiego Spotkania Samorządów Uczniowskich, opowiedział młodzieży o tym, jaką wartość ma w życiu rozwijanie swoich pasji oraz o swojej drodze kariery – od absolwenta studiów fizyki do filmowca.
W dyskusji z młodzieżą na temat roli pasji w drodze do sukcesu wzięli też udział m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski, Anna Łukaszewska – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Jerzy Rafalski – astronom w toruńskim Planetarium im. Władysława Dziewulskiego i Justyna Bibik, kierownik działu edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Tegoroczne spotkanie podzielone było na cztery panele dyskusyjne:
I. Pasja drogą do sukcesu
II. Rembrandt van Rijn – życie pełne pasji
III. Pasja drogą do aktywności obywatelskiej
IV. Pasja drogą do sukcesu zawodowego