Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zapalmy dziś świeczki na znak solidarności z Ukrainą
MC / RMF FM 21 lutego, 2014, 16:54 Aktualności
Ukraine_flag_map
Uczestnicy spotkania zaproponowali, aby dziś zapalić w oknach świeczki (fot. ukrainaonline.pl)

Zdarzenia z Wczorajszej nocy, z dzisiejszego poranka pokazują, że ten najgorszy scenariusz – wojny domowej na Ukrainie – jest niestety bardzo realny” – mówił premier Donald Tusk po spotkaniu ws. sytuacji na Ukrainie m.in. z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, byłym premierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, liderami partii opozycyjnych i europosłami. W imieniu uczestników rozmów zaapelował: „Dzisiaj o godzinie 20 zapalmy w oknach świeczki na znak solidarności z Ukraińcami”.

Tusk poinformował, że obecni na spotkaniu liderzy polityczny ustalili, że wystąpią „do Polaków o symboliczny gest, który uczciłby pamięć ofiar i wyraziłby solidarność z bitymi, z rannymi na Ukrainie”.Uczestnicy spotkania zaproponowali, bym zwrócił się z apelem do wszystkich Polaków, aby dziś o godzinie 20 w polskich oknach zapłonęły świeczki na rzecz solidarności z Ukraińcami, z ofiarami- wyjaśnił.

Dawno, dawno temu, 31 stycznia ‘82 roku, na taki gest zdobyli się przywódcy całego wolnego świata i miliony ludzi, także w Polsce. I wiemy, jakie to było wsparcie dla tych, którzy byli wówczas bici, uwięzieni czy represjonowani- podkreślał.Wydaje mi się, że to może mieć znaczenie symboliczne dla tych, którzy dzisiaj czują się osamotnieni- podsumował.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także