Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Zapowiada się weekend cudów w Arpolu
Marcin Tokarz 21 maja, 2015, 13:03 Aktualności Męska końcówka
image (3) (1)
W akcji wzięli udział uczestnicy programu "Jazda z VIP-em" (fot. nadesłane)

Arpol nie leży daleko od Wisły, więc można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i znów wydarzy się cud, a właściwie to kilka. Tym razem jednak obędzie się bez strat. Będą tylko zyski.

Zupełnie nowy wóz tańszy nawet o 25 procent? To nie może być prawda, chyba że brakuje mu silnika… Wręcz przeciwnie, ten w akompaniamencie wszystkiego co w aucie buczy, brumi, drga i stuka, da o sobie znać 29 maja podczas spektaklu dźwiękowego Tomasza Cebo w ramach eventu głównego Weekendu Cudów. To połączenie świata motoryzacyjnego biznesu i sztuki rozegra się w toruńskim salonie Seata, gdzie przez całą sobotę i niedzielę przyszłego tygodnia samochody dosłownie aż będą się prosiły o kupno po ekstremalnie niskiej cenie.

Podczas wywiadu w drugim odcinku programu „Jazda z VIPem” Tomasz Cebo zamarzył, by w sposób kontrolowany zachlapać farbą samochód Seata. Przyszło mu też do głowy wyłapać jego dźwięki i stworzyć z nich muzykę. Jak się okazało Rap Chlap Performance naprawdę się ziści podczas pierwszego dnia Weekendu Cudów w Arpolu.

– Spektakl będzie sterowany z bagażnika jednego z Seatów, chcemy obnażyć duszę technologii tej marki, dźwiękową historię silnika Cupry – mówi Tomasz Cebo, odpowiedzialny za kreatywną część Weekendu Cudów. – Wykorzystamy brzmienie mechanizmów auta, akustykę kabiny samochodowej. Z dźwiękami ze środka wozu chcemy wyjść na zewnątrz, do ludzi. Ich zbiór w połączeniu z wokalem, przepuszczonym przez instrumenty elektroniczne, pozwoli stworzyć muzykę, której jednak do końca sami nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Istotną częścią spektaklu będzie improwizacja.

Planowy czas trwania koncertu to 8 minut, ale po Cebo można spodziewać się wszystkiego. Kto wie, czy artystę nie poniosą emocje… W wydobyciu dźwięków ze sportowego motoru Cupry pomoże utalentowany 10-letni Leonard, synek performera. A zatem Leon zagra na Leonie. Jak tu nie wierzyć w istnienie przeznaczenia?

Artystycznego charakteru wydarzenia dopełni, po raz pierwszy przedstawiona w tak licznej odsłonie, wystawa obrazów Tomasza Cebo, możliwa do odczytania niekoniecznie na pierwszy rzut oka… Część z dzieł ujawni się dopiero po zajęciu pozycji za kierownicą Seata i włączeniu długich świateł. To jeden z wielu przykładów dowodzących, że najnowsza technologia motoryzacyjna staje się częścią sztuki współczesnej i odwrotnie – Leon Cupra jest efektem prac artystów, inżynierów i technologów z całego świata.

– Swoistego rodzaju koincydencja stała się przyczyną do podjęcia współpracy z Tomaszem Cebo – mówi Wojciech Bernasiak, project menager Weekendu Cudów. – Połączenie skrajnych przeciwieństw – świata sztuki i biznesu – jeszcze nigdy nie było tak blisko.

Wszystko to, aby uczcić niecodzienną okazję do zakupu samochodu z nieprawdopodobnie dużym rabatem, sięgającym nawet 25 proc. w dniach 29-30 maja. Dla jeszcze niezdecydowanych pomocne mogą okazać się opinie testerów samochodów floty Seata. W ich roli wystąpiły znane twarze Torunia. Zza kierownicy aut hiszpańskiej marki przekazały swoje wrażenia w programie „Jazda z VIPem”. Co skłoniło ich do podjęcia współpracy?

– Pierwszy raz miałam okazję udzielić wywiadu w „utrudnionych” warunkach – podczas prowadzenia samochodu – przyznaje Agnieszka Wasilewska, Pierwsza Wicemiss Polski, gość trzeciego odcinka „Jazdy z VIPem”. – Głównie zachęcił mnie nietypowy styl prowadzenia rozmowy, a że motoryzację traktuję w kategorii pasji, nie zastanawiałam się ani minuty.

Za obiektyw kamer nie trudno było też zwabić wschodzącą gwiazdę polskiego żużla – Pawła Przedpełskiego. Do dyspozycji miał Leona Cuprę z dwulitrowym silnikiem o mocy 280 KM, których potencjał wykorzystał w pełni.

– Spore wrażenie zrobił na mnie dźwięk motoru Cupry. Fakt, że na Weekendzie Cudów będzie on głównym elementem spektaklu Cebo, z pewnością zachęca do udziału w wydarzeniu – kwituje zawodnik KS Toruń.

Cupra, bez dwóch zdań, reprezentuje wyższe pułapy myśli motoryzacyjnej – niestety niedostępne dla ludzi mierzących 2,15 metra. Jednak nie ma tego złego, bo w ofercie Seata istnieje model zdolny pomieścić tak wysokich kierowców.

– Alhambra już na wstępie wyglądała obiecująco, po zajęciu miejsca za kierownicą okazała się również wygodna nawet dla kogoś moich gabarytów – Dawid Przybyszewski, koszykarz, były zawodnik amerykańskiej ligi NCAA, a obecnie gracz AZS UMK Toruń, relacjonuje swoje spotkanie z największym autem w ofercie Seata. – Weekend Cudów to zwieńczenie całej akcji. Będzie się działo.

Jak widać, w ofercie hiszpańskiego producenta każdy znajdzie auto spełniające jego indywidualne preferencje. W całym roku nie będzie bardziej korzystnego momentu na zakup Seata niż w dniach 29 i 30 maja. Cuda zdarzają się bardzo rzadko, a teraz są na wyciągnięcie ręki…


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także