Zapraszamy na „Biesiadę Rodzinną” na Bielawach

Biesiada Rodzinna na Bielawach odbędzie się już po raz 4. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Rodzinnie, zdrowo i na sportowo"

Gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy „Biesiady Rodzinnej” na Bielawach. Impreza, której celem jest wzajemna integracja, rozpocznie się 8 czerwca 2014 roku o godzinie 15.00.

Podczas imprezy odbędzie się koncert Aleksandry Jabłonki. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają także: Joker
Show, Łubianioki, Głos Pokoleń oraz K&K Music.

– Biesiada będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności artystycznych oraz siłowych – mówi ks. Zbigniew Łukasik, organizator wydarzenia. – Najmłodsi, pod okiem doktorantów z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, będą mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Dorośli zaś spróbować swoich sił m.in. w przeciąganiu samochodu ciężarowego.

Na wszystkich uczestników zabawy czeka basen, w którym będzie można pobiegać w wielkich kulach oraz pozjeżdżać na dmuchanych zamkach. Ciekawe konkurencje sportowe przygotował również Automobilklub. Swoje miejsce podczas zabawy znajdą także łasuchy, na których będą czekały domowe ciasta. Po koncercie, organizatorzy zapraszają na wielką biesiadę, na której skosztować można będzie m.in. bigosu.

– Na scenie nie zabraknie konkursów z nagrodami – dodaje ksiądz Zbigniew. – Do wygrania będą tablety, aparaty fotograficzne, rower, a także zaproszenia dla całej rodziny na lody do restauracji.

W trakcie Biesiady, między gośćmi, przechadzać się będą znane postaci z bajek.

Organizatorami „Biesiady Rodzinnej” na Bielawach jest Parafia p.w. MBNP przy ul. Szczecińskiej w Toruniu oraz Rada Okręgu nr 6 Bielawy – Grębocin. Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski oraz przedstawiciele wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.