Zapraszamy na sympozjum „Piękno mimo wszystko”

Wojewódzki Sympozjum „Piękno mimo wszystko” jest pokłosiem kilkuletniej współpracy Fundacji "Światło" z toruńskim salonem „Upiększarnia” Doroty Rybarczyk (fot. nadesłane)

„Piękno mimo wszystko” – taki temat przodować będzie podczas pierwszego w regionie sympozjum dotyczącego profesjonalnej opieki kosmetycznej dla pań po chemioterapii. Udział w szkoleniu wezmą przedstawiciele branży kosmetycznej.

Wydarzenie odbędzie się 13 września, o godzinie 9.00, w toruńskim Hotelu „Filmar”. Osoby związane zawodowo z branżą kosmetyczną będą mogły dowiedzieć się, jak profesjonalnie zaopiekować się osobą dotkniętą chorobą nowotworową na różnych jej etapach.

I Wojewódzki Sympozjum „Piękno mimo wszystko” jest pokłosiem kilkuletniej współpracy Fundacji „Światło” z toruńskim salonem „Upiększarnia” Doroty Rybarczyk. Salon przez 4 lata z rzędu przekazywał fundusze na zabiegi dla kobiet po chemii oraz organizował spotkania profilaktyczne dla torunianek. Nazwa sympozjum nawiązuje właśnie do tej akcji.

– Akcja z roku na rok zyskiwała coraz większą popularność, a ja zaczęłam otrzymywać liczne zapytania od koleżanek i kolegów z branży– mówi Dorota Rybarczyk, współinicjatorka i koordynatorka szkolenia. – Pytali, skąd wiem, że należy postępować w ten czy inny sposób, gdzie można czerpać rzetelne informacje na ten temat. Wtedy zrodził się pomysł zorganizowania profesjonalnego szkolenia, które mogłoby zwiększyć zasięg naszych działań. Dzięki szkoleniu skierowanemu do innych salonów możemy wpłynąć na wzrost świadomości i kompetencji przedstawicieli branży kosmetycznej w naszym województwie.

Jak co roku, „Upiększarnia” przekaże również pulę pieniędzy na zabiegi dla kobiet po chemii, zachęcając do podobnych działań inne salony w regionie. Wydarzeniu oficjalnie patronuje Prezydent miasta Torunia Michał Zaleski.

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby zawodowo związane z branżą kosmetyczną, również studenci. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł, uczniowie szkół kosmetycznych 50 zł.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.awzr.pl oraz www.swiatlo.org

Zgłoszenia należy kierować na adres: Fundacja Światło ul. Grunwaldzka 64, 87-100 Toruń.