Zatrzymani podczas niedzielnego meczu na Motoarenie staną przed sądem

Dziś przed sądem stanął zatrzymany 20-latek (fot. Łukasz Piecyk)

Pięcioro mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat odpowie za złamanie przepisów podczas trwania imprezy masowej tj. meczu żużlowego na Motoarenie. Sąd zdecydował, że czterech z nich odpowie w trybie zwykłym. Dzisiaj wydał wyrok w trybie przyspieszonym w stosunku do 20 latka, który wniósł materiały pirotechniczne.

W minioną niedzielę około godz. 16.00, podczas trwania meczu żużlowego pomiędzy zespołami „KS Toruń – GKM Grudziądz policjanci przejęli od pracowników ochrony zabezpieczających tą imprezę pięć ujętych przez nich osób.

– Zatrzymaliśmy 20- latka z Grudziądza , który wniósł na imprezę masową wyroby pirotechniczne w postaci 5 rac dymnych, 26 latka z Bydgoszczy oraz 18 i 64- latka z Torunia, którzy nie wykonywali poleceń służb porządkowych podczas trwania imprezy masowej – wylicza podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Dodatkowo 64- latek naruszył nietykalność cielesną pracownika służby porządkowej uderzając go w twarz. Kolejna zatrzymana osoba to 21–latek z Grudziądza, który nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu wstępu na imprezy masowe. Jeszcze w dniu zatrzymania z ust kryminalnych ze Śródmieścia usłyszał zarzut. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj kolejnych dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty. Osiemnastolatkowi oraz dwudziestosześciolatkowi z Torunia grozi ograniczenie wolności albo grzywna, nie niższa niż 2000 złotych. 20-latkowi, który wbrew zakazowi wniósł na stadion materiały pirotechniczne grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5, a także zakaz wstępu na imprezę masową od 2 do 6 lat. Dzisiaj w trybie przyspieszonym został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Toruniu, który wydał w tej sprawie wyrok.

64-latkowi za niestosowanie się do poleceń ochrony oraz naruszenie nietykalności jej pracownika grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienie wolności do 2 lat.