Zatrzymani z narkotykami

Wstępne badania potwierdziły, że znalezione narkotyki to amfetamina i marihuana (fot. Adam Zakrzewski)

Toruńscy policjanci zatrzymali 29-latka i 20-latkę, przy których odnaleźli narkotyki. Mężczyźnie może grozić teraz do 15 lat a kobiecie do 10 lat więzienia.

– Wczoraj kryminalni z toruńskiej komendy w jednym z mieszkań na Osiedlu Kościuszki zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych przez nich o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Podstawą do wejścia i przeszukania zajmowanego przez nich mieszkania były wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy, którzy przypuszczali, że oboje mogą łamać prawo.

W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli biały proszek o wadze ponad 320 gramów i zielony susz ważący ponad 87 gramów. Do tego waga elektroniczna i pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Dodatkowo podczas przeszukania uwagę stróżów prawa przykuła nawigacja samochodowa. Po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że została zarejestrowana jako utracona w wyniku kradzieży z włamaniem na terenie działania Komisariatu Policji Toruń-Podgórz.

Wstępne policyjne testy przeprowadzone przez techników kryminalistyki potwierdziły, żę biały proszek to amfetamina, zaś zielony susz to marihuana.

– Mężczyzna był już wcześniej karany między innymi za przestępstwa narkotykowe, więc będzie odpowiadał za swoje czyny w warunkach tzw. recydywy – dodaje Dąbrowska. – O tym jednak ostatecznie zdecyduje prokurator. Funkcjonariusze bowiem planują ich doprowadzenie do Prokuratury Toruń Centrum-Zachód.