Zatrzymano dilera, który sprzedał narkotyki nieletniemu

Wstępne policyjne testy wykazały, że w zabezpieczonych u obydwu zatrzymanych woreczkach była marihuana (fot. nadesłane)

Do 8 lat więzienia może grozić 42-letniemu mieszkańcowi Torunia, który sprzedał marihuanę 16-latkowi. Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali obu mężczyzn w środę, krótko po transakcji przekazania narkotyków. Przy nastolatku funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki z marihuaną, starszy mężczyzna miał w mieszkaniu 16 woreczków z tym narkotykiem.

– Do zatrzymania 16-latka doszło w okolicach osiedla Zieleniec – informuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z toruńskiej policji. – Podczas legitymowania funkcjonariusze znaleźli w kieszeni jego spodni dwa woreczki z zielonym suszem roślinnym.

Policjanci bardzo szybko ustalili od kogo nastolatek mógł kupić narkotyki. Chwilę po zatrzymaniu 16-latka policjanci zapukali do drzwi 42-letniego mieszkańca Bydgoskiego Przedmieścia. Tam okazało się, że mężczyzna ma przy sobie 4 woreczki z marihuaną.

– Kryminalni dokładnie przeszukali jego mieszkanie – dodaje policjant. – W siedzisku jednego z taboretów odnaleźli kolejne 12 woreczków z zielonym suszem. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset złotych w banknotach i bilonie.

Wstępne policyjne testy wykazały, że w zabezpieczonych u obydwu zatrzymanych woreczkach była marihuana.

Mężczyźnie możę grozić nawet do 8 lat więzienia. Materiały dotyczące nieletniego trafią do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich.