Zatrzymany w związku z licznymi kradzieżami

Mężczyźnie grozić może do 5 lat pozbawienia wolności

28-letni mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście w związku z licznymi kradzieżami. Skradziony sprzęt został odzyskany i wrócił już do właściciela.

Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa wczoraj, 5 listopada. W mieszkaniu mężczyzny odnaleźli oni m.in. laptop stanowiący własność jednego z urzędów przy ul. Batorego. Były tam również trzy telefony komórkowe niewiadomego pochodzenia. Policyjne czynności dowiodły, że kilka dni wcześniej zostały skradzione z jednym ze sklepów z prasą znajdującego się na toruńskiej Starówce.

Do chwili obecnej policjanci udowodnili podejrzanemu dokonanie pięciu kradzieży. Sprawca bardzo szybko „upłynniał” skradziony sprzęt. Większość przedmiotów trafiała do przypadkowych lombardów.

Dzisiaj w jednym z nich funkcjonariusze odnaleźli monitor skradziony z biura przy ul. Podmurnej. Sprzęt już wrócił do prawowitego.
Funkcjonariusze twierdzą jednak, że to nie koniec tej sprawy i zapowiadają jej dalszy rozwój. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.