Zatrzymany z amfetaminą trafił na trzy miesiące do aresztu

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności (fot. Adam Zakrzewski)

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do miejscowego sądu 26-latka podejrzanego o łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze zatrzymali go w ubiegły czwartek. W jego mieszkaniu odnaleźli ponad 800 gramów amfetaminy. 

– Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że to właśnie ten mężczyzna może łamać prawo – mówi st. sierż. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji. – W dniu zatrzymania policjanci  przeszukali jego mieszkanie. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli worki foliowe z białą substancją. Po zważeniu okazało się, że było jej ponad 800 gramów. Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina.

Zatrzymany 26-latek trafił prosto do policyjnej celi. Materiał zebrany w trakcie postępowania pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Mężczyzna był już wcześniej notowany między innymi za włamania i przestępstwa narkotykowe.

– W piątek policjanci doprowadzili 26-latka do miejscowego sądu – dodaje Chrostowski. – Ten poparł wniosek toruńskich organów ścigania i aresztował go na trzy najbliższe miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może mu grozić do 10 lat więzienia.