Zatrzymany z narkotykami i krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 29-latka, który w mieszkaniu miał ponad 160 gramów amfetaminy, ponad 140 gramów marihuany oraz krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna jest recydywistą, dlatego za złamanie prawa może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W piątek popołudniu policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 29-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i Kodeksu Karnego Skarbowego. Kryminalni już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że ten mężczyzna może posiadać zakazane substancje.

– W dniu zatrzymania stróże prawa przeszukali mieszkanie na Jakubskim Przedmieściu, gdzie przebywał 29-latek – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Funkcjonariusze odnaleźli tam ponad 160 gramów amfetaminy, ponad 140 gramów marihuany oraz blisko 4,5 kilograma krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut za udział w obrocie znacznej ilości narkotyków.

29-latek nie uniknie także kary za posiadanie krajanki tytoniowej. Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły ponad 4.000 złotych. Mężczyzna będzie odpowiadał za tzw. paserstwo akcyzowe z Kodeksu Karnego Skarbowego.

29-latek jest recydywistą i może mu grozić do 15 lat więzienia oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Posted Under