Zatrzymany za kradzieże metalowych elementów

Dochodzenie wykazało, że mężczyzna ma na swoim koncie 12 kradzieży i włamań (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z komisariatu na Rubinkowie zatrzymali mężczyznę, który z terenu jednej z firm przy ul. Polnej kradł metalowe elementy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

– W miniony piątek około godz. 7:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Rubinkowie otrzymał zgłoszenie o włamaniu i kradzieży w jednej z firm na ul. Polnej – informuje st. sierż. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że pracownicy firmy tego same dnia widzieli mężczyznę, który zbierał elementy metalowe na terenie zakładu. W trakcie zbierania szczegółowych informacji o tym zdarzeniu policjanci zauważyli za ogrodzeniem mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez świadków. Osoba ta zbierała przerzucone przez płot metalowe elementy i ładowała je do wózka.
Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Dochodzenie wykazało, że mężczyzna ma na swoim koncie 12 kradzieży i włamań, których dokonał od czerwca 2013 roku do chwili zatrzymania. Mężczyzna działał na osiedlu Mokre. Łączne straty wyrządzone przez 24-latka wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych.