Zatrzymany za kradzieże paliwa z zaparkowanych samochodów

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł paliwo z zaparkowanego samochodu. Pomimo ucieczki, złodzieja udało się schwytać. Policyjne dochodzenie wykazało, że ten sam mężczyzna od lutego tego roku dokonał w sumie 16 włamań do samochodów.

Wczoraj krótko po północy dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie od anonimowego świadka, który informował o podejrzanych osobach kręcących się w okolicach samochodów na ul. Głowackiego.

Funkcjonariusze dojeżdżając na miejsce zauważyli osobę, która na ich widok zaczęła uciekać. Policjanci podjęli pościg i już po chwili zatrzymali 35-latka. Mężczyzna miał przy sobie pojemnik, w którym było paliwo.

Wnikliwa analiza śladów i dowodów pozwoliła na przedstawienie 35-latkowi w sumie 16 zarzutów włamań do pojazdów. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 35-latek był poszukiwany przez toruński sąd za kradzieże i włamania, których dopuścił się wcześniej. Prosto z policyjnego aresztu trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 13 miesięcy.

Mężczyźnie grozi teraz dodatkowo do 10 lat więzienia.