Zatrzymany za narkotyki

Wstępne testy potwierdziły obecność amfetaminy (Fot. policja)

Kryminalni z komisariatu na toruńskim śródmieściu zatrzymali w środę mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. W jego mieszkaniu zabezpieczono blisko 40 gramów amfetaminy.

– W środę około godz. 11:30 kryminalni z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście zatrzymali 50-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik toruńskiej policji. – Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że to właśnie ten mężczyzna może łamać prawo. W dniu zatrzymania policjanci przeszukali jego mieszkanie na Starym Mieście. Tam zabezpieczyli metalowe pudełko, w którym było 45 foliowych zawiniątek z białym proszkiem.

Wstępne testy potwierdziły obecność amfetaminy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Zebrane przez kryminalnych dowody wskazują na to, że 50-latek nie tylko posiadał znaczną ilość środków narkotycznych ale i przygotowywał je do sprzedaży.

– Dzisiaj policjanci planują jego doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód – dodaje rzeczniczka. – To oskarżyciel ostatecznie zdecyduje o treści zarzutu, jaki usłyszy mężczyzna.
Za to przestępstwo, może mu grozić nawet 8 lat więzienia.