Zatrzymany za narkotyki

Jak się okazało, znaleziony susz ważył ponad 77 gram, a biały proszek 25 gram (fot. Łukasz Piecyk)

Policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury mężczyznę, u którego znaleziono narkotyki. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu ponad 100 gramów substancji narkotycznych. Może mu teraz grozić do 8 lat więzienia. 

– We wtorek około godz. 21.30 kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wraz z policjantami z toruńskiej komendy zatrzymali 21 -latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy policji w Toruniu. – Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że to właśnie ten mężczyzna może łamać prawo. W dniu jego zatrzymania przed godzina 22.00 dokonali przeszukania u niego w mieszkaniu na Bydgoskim Przedmieściu. Tam zabezpieczyli worek foliowy z zielonym suszem. Do tego 32 woreczki z białym proszkiem, trzy wagi elektroniczne i kilkaset złotych gotówki.

W miejscu zamieszkania mężczyzny znajdowały się także woreczki strunowe. Jak się okazało, znaleziony susz ważył ponad 77 gram, a biały proszek 25 gram.

– Wstępne testy przeprowadzone na obu substancjach potwierdziły obecność marihuany i amfetaminy – dodaje rzeczniczka. – Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj przez mundurowych został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Z ust śledczych już usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych w znacznej ilości i przygotowanie do obrotu nimi.

Za przestępstwo , którego się dopuścił może mu grozić nawet 8 lat więzienia.